• W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1800. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 2100.
     
  • W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.
    Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Podczas adoracji Krzyża złożymy nasz dar materialny na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii w naszym kościele o godz. 1800. Na naszą Kalwarię pójdziemy, aby uczestniczyć w nabożeństwie Drogi krzyżowej o godz. 1200. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godziny 1000 i potem po Liturgii – w grobie do godz. 2200.
     
  • Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim, w naszej świątyni od godziny 1200.  Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w następujących godzinach: we Wdzydzach – o godzinie 1400, we Wielu o godzinie 1500 i 1600. Przypominam dzieciom o przyniesienie skarbonek wielkopostnych.
     
  • W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 2000. Przynieśmy ze sobą świece.